Tervetuloa Ilveksen juniorijääkiekon sivuille!

Tuo oma tupsukorvasi mukaan toimintaan kaudelle 2017-18

Alla olevasta linkistä voit ilmoittautua / rekisteröityä mukaan seuran toimintaan.

Ilmoittaudu / rekisteröidy tästä linkistä

Junioritoiminta pähkinänkuoressa

sinettilogo_100px.jpgIlves ry tarjoaa mahdollisimman laajalle harrastajakunnalle puitteet jääkiekon harrastamiseen ohjatussa toiminnassa. Toiminnan päämääränä on tarjota hyvä liikuntaharrastus ja luoda pohja läpi elämän jatkuvalle liikuntaharrastukselle, sekä pelaajille mahdollisuudet kehittyä huippujääkiekkoilijaksi ja kasvattaa yhteiskuntakelpoisia ja itsenäisiä ihmisiä. Ilves ry vastaa junioritoiminnasta Leijonakiekkokoulusta B-nuoriin asti.

JOUKKUETOIMINNASTA LISÄTIETOA SAAT SEURAAVILTA HENKILÖILTÄ

Kauden 2017-18 jääkiekon vastuuvalmentajat:
A-nuoret           
Tuukka Poikonen, 040 727 7924, tuukka_poikonen(at)hotmail.com
B1                     
 Hannu Toivo, 044 755 2222, hannu.toivo(at)ilves.fi
B2                     
Joel Helle, 044 973 0751, joel.helle(at)ilves.fi 
C1                     
Tomi Pettinen, puh. 044 730 3032, tomi.pettinen25(at)gmail.com
C-Team             
Osmo Lindström, puh. 040 5020 987, otto33(at)luukku.com 
C2- juniorit         
Montreal, Ossi Mörö, puh. 0400 8419 931, moro.ossi(at)gmail.com
C2- juniorit         
Toronto, Saku Järvi, puh. 040 7080 983, sakujarvi(at)gmail.com
D1- juniorit         
Jouni Lahtinen, puh. 050 5685 195, jonelahtinen(at)suomi24.fi
D2- juniorit        
Matti Kaipainen, puh. 050 5623 517, matti.kaipainen(at)wippies.fi
E1 - juniorit
Pasi Kataja, puh. 045 1463036, Pj.kataja(at)gmail.com
E2- juniorit        
 Arto Tukio, puh. 050 5673 791, arto.tukio(at)ilves.fi
F1- juniorit       
  Mika Wendell puh. 040 3559 270, mika.wendell(at)hotmail.com
F2- juniorit        
Jari Siltala, puh. 040 5684 179, siltala.jari(at)gmail.com
G- juniorit         
Juha-Matti Salmenpohja, puh. 050 5870 109, juhis34(at)hotmail.com
LKK-11-12       
Kari Järvinen, puh 0440 451057, kilu.jarvinen(at)ilves.fi.   
LKK-12-13         
Juha Nikama, puh.  0465757562,  juha.nikama(at)gmail.com  
Lisätietoa, Kari Järvinen, 0440 451 057, kilu.jarvinen(at)ilves.fi

Uutiset

Kesäleirin 2017 vk 23 ryhmät ja aikataulut (23.05.2017)
Kesäleiriviikon 23 ryhmät ja aikataulut Leiriviikko 23: Leiriohjelma ryhmä 1 Leiriohjelma ryhmä 2 Ryhmäjaot Leiriviikko 24 päivitetään viikolla 22  Leirivarustus:..

23.04.2017  B2 - kesäharjoitusryhmä
24.02.2017  Ilveksen perinteiset kiekkoleirit Kangasalla viikoilla 23 ja 24 - ilmoittaudu täältä!
14.12.2016  Ilves ry, tiedote 14.12.2016
08.12.2016  Ilves ry ja Ilves-Pallo ry vuosikokous pidettiin 8.12.2016
21.11.2016  Ilves ry:n ja Ilves-Pallo ry:n vuosikokous 8.12.2016