Tervetuloa Ilveksen juniorijääkiekon sivuille! 


ILMOITTAUDU IKÄLUOKKASI TOIMINTAAN KAUDELLE 2020-21

TÄSTÄ LINKISTÄ


Junioritoiminta pähkinänkuoressa

Ilves ry tarjoaa mahdollisimman laajalle harrastajakunnalle puitteet jääkiekon harrastamiseen ohjatussa toiminnassa. Toiminnan päämääränä on tarjota hyvä liikuntaharrastus ja luoda pohja läpi elämän jatkuvalle liikuntaharrastukselle, sekä pelaajille mahdollisuudet kehittyä huippujääkiekkoilijaksi ja kasvattaa yhteiskuntakelpoisia ja itsenäisiä ihmisiä. Ilves ry vastaa junioritoiminnasta Leijonakiekkokoulusta U18-ikäluokkaan asti.

U18-U13 VASTUUVALMENTAJIEN YHTEYSTIEDOT:
U18 SM - Sami Hirvonen, 0505554899, sami.hirvonen@ilves.com
U18 Akatemia - Samuli Simula, 0407789608, samuli.simula@ilves.fi
U16 SM - Antti Kangasniemi, 0505431385, antti.kangasniemi@ilves.fi
U16 Akatemia - Ville Pasanen, 0505925759, 97ville@gmail.com
U15 (2007) - Jani Salmijärvi, 0405755616, jani.salmijarvi@gmail.com
U14 (2008) - Mika Wendell, 0403559270, mika.wendell@hotmail.com
U13 (2009) - Saku Oksanen, 0407447892, svoksanen@gmail.com

 


YHTEISTYÖSEURAMME PIRKANMAALLA


Yhteistyökumppanimme 100+ projektissa kaudella 2020-2021