Tervetuloa Ilveksen juniorijääkiekon sivuille!


Kauden 2018-19 toimintaan ilmoittautumisiin TÄSTÄ!


Junioritoiminta pähkinänkuoressa

Ilves ry tarjoaa mahdollisimman laajalle harrastajakunnalle puitteet jääkiekon harrastamiseen ohjatussa toiminnassa. Toiminnan päämääränä on tarjota hyvä liikuntaharrastus ja luoda pohja läpi elämän jatkuvalle liikuntaharrastukselle, sekä pelaajille mahdollisuudet kehittyä huippujääkiekkoilijaksi ja kasvattaa yhteiskuntakelpoisia ja itsenäisiä ihmisiä. Ilves ry vastaa junioritoiminnasta Leijonakiekkokoulusta B-nuoriin asti.

Kauden 2018-19 jääkiekon vastuuvalmentajat:

A-nuoret           
Tuukka Poikonen, 040 727 7924, tuukka_poikonen(at)hotmail.com
B1 (2001-02)                    
Pasi Saarinen, puh 050-5616123, saarinen77(at)gmail.com
B2 (2002)                    
Joel Helle, 044 973 0751, joel.helle(at)ilves.fi 
C1 (2003)                    
Tomi Pettinen, puh. 044 730 3032, tomi.pettinen25(at)gmail.com
C-Team (2003)            
Saku Järvi, puh. 040 7080 983, sakujarvi(at)gmail.com                  
C2-juniorit (2004)         
Jouni Lahtinen, puh. 050 5685 195, jonelahtinen(at)suomi24.fi
D1-juniorit (2005)        
Matti Kaipainen, puh. 050 5623 517, matti.kaipainen(at)wippies.fi
D2-juniorit (2006)
Pasi Kataja, puh. 045 1463036, pj.kataja(at)gmail.com
E1-juniorit (2007)       
Jani Salmijärvi, puh. 040 575 5616, jani.salmijarvi(at)gmail.com
E2-juniorit (2008)      
Mika Wendell puh. 040 3559 270, mika.wendell(at)hotmail.com
F1-juniorit (2009)      
Saku Oksanen, puh. 040 7447 892, svoksanen(at)gmail.com
F2-juniorit (2010)       
Juha-Matti Salmenpohja, puh. 050 5870 109, juhis34(at)hotmail.com
G1-juniorit (2011) 
Tuomo Antila, puh. 040 5733 893, tuomo.antila(at)kolumbus.fi
Raine Hartus, puh. 040 3511 101, raine_hartus(at)hotmail.com
Kari Järvinen, puh 0440 451057, kilu.jarvinen(at)ilves.fi.   
LKK 2012 syntyneet       
Wille Nyyssönen, 040 8446 634, w.nyyssonen(at)gmail.com
Kari Järvinen, 0440 451 057, kilu.jarvinen(at)ilves.fi
LKK 2013 syntyneet 
Kari Järvinen, 0440 451 057, kilu.jarvinen(at)ilves.fi
LKK Lapsi-vanhempi -ryhmät 2013-14 syntyneet
Juha Nikama, puh.  044 2350 155,  juha.nikama(at)gmail.com
Tyttöjen jääkiekko
Topi Tamminen, puh 044-7888822, topi.tamminen@ilves.fi

Tuo oma tupsukorvasi mukaan toimintaan kaudelle 2018-19

 

Uutiset

Kevään tosipelit alkavat (18.03.2019)
Siinä missä liigajoukkueemme ja naisten joukkueemme jo urakoivat omia playoff-otteluitaan, alkaa se junioreillakin tosipelit edessämme jo siintää. SM-sarjojen osalta..

14.03.2019  D-, C- ja B-junioreiden tuet hakuun huhtikuussa - 2019
13.03.2019  Tyttöjen kiekkoleiri
07.03.2019  KIEKKOLEIRI 2019
07.03.2019  Tryoutit ja avoimet harjoitukset B1-D2-junioreille
05.02.2019  Harri Lammi 100 hallia kiertue päätökseen