Tervetuloa Ilveksen juniorijääkiekon sivuille!

TÄLTÄ SIVULTA LÖYDÄT YHTEYSTIEDOT ERI IKÄLUOKKIIN / JOUKKUEISIIN.

Leijonakiekkokoulun ja G - F  ja tyttötoiminnan yhteystiedot alimpina

Lisätietoa Leijonakiekkokouluista tästä linkistä

Lisätietoa Tyttöjen jääkiekkotoimista tästä linkistä


Junioritoiminta pähkinänkuoressa

Ilves ry tarjoaa mahdollisimman laajalle harrastajakunnalle puitteet jääkiekon harrastamiseen ohjatussa toiminnassa. Toiminnan päämääränä on tarjota hyvä liikuntaharrastus ja luoda pohja läpi elämän jatkuvalle liikuntaharrastukselle, sekä pelaajille mahdollisuudet kehittyä huippujääkiekkoilijaksi ja kasvattaa yhteiskuntakelpoisia ja itsenäisiä ihmisiä. Ilves ry vastaa junioritoiminnasta Leijonakiekkokoulusta B-nuoriin asti.

Kauden 2019-2020 toimintaan ilmoittautumiset on avattu, klikkaa tästä!

Kauden 2019-20 jääkiekon vastuuvalmentajat:

A-nuoret           
Tuukka Poikonen, 040 727 7924, tuukka_poikonen@hotmail.com
B1                 
Pasi Saarinen, 050 561 6123, saarinen77@gmail.com
B2                 
Joel Helle, 044 973 0751, joel.helle@ilves.fi 
C1                   
Tomi Pettinen, 044 730 3032, tomi.pettinen25@gmail.com
C-Team           
Osmo Lindström, 040 502 0987, otto33@luukku.com                  
Aleksi Vainionpää, 040 548 7567, aleksi.vainionpaa11@gmail.com
C2-juniorit (2005)         
Matti Kaipainen, 050 5623 517, matti.kaipainen@wippies.fi
D1-juniorit (2006)        
Saku Järvi, 040 7080 983, sakujarvi@gmail.com
D2-juniorit (2007)
Jani Salmijärvi,  040 575 5616, jani.salmijarvi@gmail.com
E1-juniorit (2008)       
Mika Wendell, 040 3559 270, mika.wendell@hotmail.com
E2-juniorit (2009)      
Saku Oksanen, 040 7447 892, svoksanen@gmail.com
F1-juniorit (2010)      
Juha-Matti Salmenpohja, 050 5870 109, juhis34@hotmail.com
F2-juniorit (2011)       
Tuomo Antila, 040 5733 893, tuomo.antila@kolumbus.fi
Raine Hartus, 040 3511 101, raine_hartus@hotmail.com
G1-juniorit (2012) 
Wille Nyyssönen, 040 8446 634, w.nyyssonen@gmail.com
Kari Järvinen, 044 045 1057, kilu.jarvinen@ilves.fi
LKK 2013 syntyneet                                                                                    Jani Wendell, 04409821 010                                                                               
Kari Järvinen, 044 045 1057, kilu.jarvinen@ilves.fi
LKK 2014 syntyneet 
Kari Järvinen, 044 045 1057, kilu.jarvinen@ilves.fi
LKK Lapsi-vanhempi -ryhmät 2014-15 syntyneet
Juha Nikama, 044 2350 155,  juha.nikama@gmail.com
Tyttökiekko
Linda Välimäki, 040 020 5492, tyttokiekko@ilves.fi

Tuo oma tupsukorvasi mukaan toimintaan kaudelle 2019-20

 

Uutiset

Ilvesläisiä joulukuun maajoukkuetapahtumissa (03.12.2019)
Ilvespelaajia loppuvuoden maajoukkuetapahtumissa: A-maajoukkue: Eemeli Suomi U20 leiriryhmä: Santeri Hatakka, Lassi Thomson, Matias Maccelli ja Antti Saarela..

02.12.2019  Junioriavustusten haku avoinna
02.12.2019  Koulukadun vuorot ovat alkaneet
25.11.2019  TAITOJÄÄT 2019 Syyskausi
20.11.2019  Matkalaskut 2019 huomioitavaa
04.11.2019  Ilves mukana Nenäpäivä-kampanjassa