Tervetuloa Ilveksen juniorijääkiekon sivuille!
Tuo oma tupsukorvasi mukaan toimintaan kaudelle 2018-19
PÄIVITÄMME TIETOJA PARHAILLAAN !!!
Kauden 2018-19 pelaajien rekisteröinti aukeaa toukokuun alussa
Junioritoiminta pähkinänkuoressa
sinettilogo_100px.jpgIlves ry tarjoaa mahdollisimman laajalle harrastajakunnalle puitteet jääkiekon harrastamiseen ohjatussa toiminnassa. Toiminnan päämääränä on tarjota hyvä liikuntaharrastus ja luoda pohja läpi elämän jatkuvalle liikuntaharrastukselle, sekä pelaajille mahdollisuudet kehittyä huippujääkiekkoilijaksi ja kasvattaa yhteiskuntakelpoisia ja itsenäisiä ihmisiä. Ilves ry vastaa junioritoiminnasta Leijonakiekkokoulusta B-nuoriin asti.
JOUKKUETOIMINNASTA LISÄTIETOA SAAT SEURAAVILTA HENKILÖILTÄ
Kauden 2018-19 jääkiekon vastuuvalmentajat:
A-nuoret           
Tuukka Poikonen, 040 727 7924, tuukka_poikonen(at)hotmail.com
B1                     
 Pasi Saarinen, puh 050-5616123, saarinen77(at)gmail.com
B2                     
Joel Helle, 044 973 0751, joel.helle(at)ilves.fi 
C1                     
Tomi Pettinen, puh. 044 730 3032, tomi.pettinen25(at)gmail.com
C-Team             
Saku Järvi, puh. 040 7080 983, sakujarvi(at)gmail.com                  
C2- juniorit         
Jouni Lahtinen, puh. 050 5685 195, jonelahtinen(at)suomi24.fi
D1- juniorit        
Matti Kaipainen, puh. 050 5623 517, matti.kaipainen(at)wippies.fi
D2 - juniorit
Pasi Kataja, puh. 045 1463036, Pj.kataja(at)gmail.com
E1- juniorit (-07)       
Arto Tukio, puh. 050 5673 791, arto.tukio(at)ilves.fi
E2- juniorit (-08)      
Mika Wendell puh. 040 3559 270, mika.wendell(at)hotmail.com
F1- juniorit (-09)      
Jari Siltala, puh. 040 5684 179, siltala.jari(at)gmail.com
F2- juniorit (-10)       
Juha-Matti Salmenpohja, puh. 050 5870 109, juhis34(at)hotmail.com
G1-2011 
Tuomo Antila, puh. 040 5733 893 
Raine Hartus, puh. 040 3511 101
Kari Järvinen, puh 0440 451057, kilu.jarvinen(at)ilves.fi.   
LKK-12-13        
Lisätietoa, Kari Järvinen, 0440 451 057, kilu.jarvinen(at)ilves.fi
LKK Lapsi-vanhempi -ryhmät 13-14
Juha Nikama, puh.  0465757562,  juha.nikama(at)gmail.com
Tyttöjen jääkiekko
Topi Tamminen, puh 044-7888822, topi.tamminen@ilves.fi