PÄIVITÄMME KOTISIVUJA PARHAILLAAN - pahoittelemme puuttuvia tietoja


Tervetuloa Ilveksen juniorijääkiekon sivuille 


ILMOITTAUTUMINEN KAUDEN 2021-22 KIEKKOKOULUIHIN ON ALKANUT!

KILUN JA LINDAN KIEKKOKOULUT KÄYNNISTYVÄT SYYSKUUSSA, MUTTA ILMOITTAUTUMAAN PÄÄSEE JO NYT!

LINDAN KIEKKOKOULU ON AVOIN KAIKENIKÄISILLE JÄÄKIEKKOHARRASTAMISEN ALOITTAVILLE TYTÖILLE

KILUN KIEKKOKOULU ON VUOSINA 2015-2017-SYNTYNEIDEN POIKIEN ENSIMMÄINEN ASKEL KIEKKOURALLE

 


Junioritoiminta pähkinänkuoressa

Ilves ry tarjoaa mahdollisimman laajalle harrastajakunnalle puitteet jääkiekon harrastamiseen ohjatussa toiminnassa. Toiminnan päämääränä on tarjota hyvä liikuntaharrastus ja luoda pohja läpi elämän jatkuvalle liikuntaharrastukselle, sekä pelaajille mahdollisuudet kehittyä huippujääkiekkoilijaksi ja kasvattaa yhteiskuntakelpoisia ja itsenäisiä ihmisiä. Ilves ry vastaa junioritoiminnasta Leijonakiekkokoulusta U18-ikäluokkaan asti.

U18-U11 VASTUUVALMENTAJIEN YHTEYSTIEDOT:
U18 SM - Sami Hirvonen, 0505554899, sami.hirvonen@ilves.com
U18 Akatemia - Samuli Simula, 0407789608, samuli.simula@ilves.fi
U16 SM - Antti Kangasniemi, 0505431385, antti.kangasniemi@ilves.fi
U16 Akatemia - Ville Pasanen, 0505925759, 97ville@gmail.com
U15 (2007) - Jani Salmijärvi, 0405755616, jani.salmijarvi@gmail.com
U14 (2008) - Mika Wendell, 0403559270, mika.wendell@hotmail.com
U13 (2009) - Saku Oksanen, 0407447892, svoksanen@gmail.com

 U12 (2010) - Juha-Matti Salmenpohja, 0505870109, juhis34@hotmail.com

U11 (2011) - Tuomo Antila, 0405733893, tuomo.antila@kolumbus.fi

U11 (2011) - Raine Hartus, 0403511101, raine_hartus@hotmail.com


YHTEISTYÖSEURAMME PIRKANMAALLA


Yhteistyökumppanimme 100+ projektissa kaudella 2020-2021